Aktualności

Najsłabszy wynik Tencenta od lat

Tencent odnotował historycznie najniższy wzrost zysków. Słaby wynik dotyczy IV kwartału 2021 roku.

Chiński gigant technologiczny Tencent, specjalizujący się w grach i mediach społecznościowych, poinformował o najwolniejszym kwartalnym wzroście od czasu notowania wyników w 2004 roku. Najsłabszy historycznie kwartał Tencenta to Q4 w 2021 roku. W tym czasie przedsiębiorstwo zaksięgowało nieco ponad 144 miliardy juanów (około 22,6 miliarda dolarów amerykańskich).

Choć wynik ten w branży technologiczno-rozrywkowej jest imponujący, dla Tencenta stanowi on o „zaledwie” ośmioprocentowym wzroście w skali rok do roku. Pomimo zwolnienia większości udziałów u e-commerce’owego giganta JD, Tencent utrzymał wzrost zysków.

Przychody z gier krajowych wzrosły w 2021 roku o 1% do 29,6 miliarda juanów, podczas gdy przychody z gier międzynarodowych wzrosły o 34% osiągając wartość 13,2 miliarda juanów. W całym 2021 roku Tencent zarobił ponad 560 miliardów juanów, co daje wzrost o 16% w stosunku do roku wcześniejszego.

„2021 był rokiem pełnym wyzwań, w którym wprowadziliśmy zmiany i wdrożyliśmy pewne środki, które wzmocniły długoterminową stabilność firmy, ale wpłynęły na spowolnienie wzrostu naszych przychodów” – powiedział prezes i dyrektor generalny Tencent Pony Ma.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202203/23/WS623b059ea310fd2b29e52d49.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.