Aktualności

Globalna współpraca z Chinami nad 6G

Naukowcy i inżynierowie z całego świata prowadzą badania nad technologią 6G. Może ona zostać oddana do użytku już w 2030 roku.

Chiny, w ramach globalnej współpracy z innymi krajami, prowadzą badania nad technologią 6G. Zdaniem ekspertów prace powinny zostać przyspieszone, ponieważ lata będą kluczowe dla określenia kierunku rozwoju technologii bezprzewodowych nowej generacji. Chociaż nie ma jeszcze oficjalnej definicji 6G, oczekuje się, że technologia ta będzie miała znacznie mniejsze opóźnienia, wyższe prędkości i większą przepustowość niż 5G.

Technologia bezprzewodowa wspiera integrację technologii komunikacji kosmicznej, lotniczej, terytorialnej i morskiej. 6G ma te procesy jeszcze bardziej udoskonalić.

Podczas ceremonii otwarcia Global 6G Conference padło stwierdzenie, że technologia 6G będzie gotowa do wykorzystania komercyjnego najpewniej już w 2030 roku. Xiang Libin, wiceszef Ministerstwa Nauki i Technologii w Chinach, powiedział jednak, że wizja 6G jest wciąż w powijakach i nie ma jeszcze konsensusu co do kluczowych technologii.

Pod kierunkiem Ministerstwa Nauki i Technologii w 2019 roku utworzono grupę roboczą ds. promocji badań i rozwoju technologii 6G oraz powołano grupę ekspertów.

W przeszłości chińskie firmy współpracowały z organizacjami międzynarodowymi w celu ustanowienia standardów technologii 3G, 4G i 5G. Zdaniem Yi Zhilinga, głównego naukowca China Mobile Research Institute, Chińczycy powinni zacieśnić partnerstwo i współpracę ze swoimi zagranicznymi odpowiednikami, „aby promować tworzenie globalnie ujednoliconych standardów 6G”.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202203/24/WS623bae7da310fd2b29e52dbb.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.