Aktualności

Geely wprowadzi 13 nowych modeli w tym roku

Geely Auto Group do końca tego roku planuje wprowadzić 13 nowych modeli aut na rynek. Stawia na hybrydy i samochody elektryczne.

Chiński producent samochodów Geely Auto Group do końca 2022 roku chce wprowadzić na rynek aż 13 nowych modeli samochodów. Większość z nich to pojazdy hybrydowe i elektryczne. Nowe pojazdy pomogą Geely, największemu prywatnemu producentowi samochodów w Chinach, osiągnąć w tym roku cel sprzedażowy – 1,65 miliona sprzedanych sztuk, czyli o 24% więcej niż w 2021 roku. Producent samochodów z Hangzhou odnotował w ubiegłym roku zysk w wysokości 4,85 miliarda juanów (około 761,6 miliona dolarów).

Wzrost cen surowców, zakłócenia związane z pandemią i globalne niedobory chipów wpłynęły na wyniki biznesowe Geely, co zaskutkowało zmniejszeniem zysków w 2021 roku. Firma zamierza zatem poprawić wydajność i rentowność w 2022 roku poprzez wprowadzenie na rynek aż 13 nowych pojazdów. Ponadto  chiński producent intensyfikuje wysiłki w zakresie wewnętrznego rozwoju chipów, aby uniezależnić produkcję od rynków zagranicznych.

Najważniejszą premierą w portfolio samochodowym Geely ma być SUV z serii Zeekr. Będzie to drugi model tej submarki w pełnym napędzie elektrycznym.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202203/24/WS623c03f8a310fd2b29e530a0.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.