Aktualności

Misja Shenzou XIII wraca w kwietniu na Ziemię

Astronauci misji kosmicznej Shenzou XIII przygotowują się do powrotu na Ziemię. Mają wylądować już w kwietniu.

Chińscy astronauci z misji Shenzhou XIII przygotowują się do powrotu na Ziemię. Po niedawnym oddzieleniu statku kosmicznego Tianzhou-2 od krajowej stacji kosmicznej, astronauci planują powrót w kwietniu, co potwierdza Chińska Agencja Kosmiczna. Członkowie załogi– Zhai Zhigang, Wang Yaping i Ye Guangfu są w dobrej kondycji.

16 października 2021 roku misja Shenzhou XII z sukcesem wysłała trzech tajkonautów na stację kosmiczną Tiangong. Ich pobyt na stacji trwa aż sześć miesięcy. Jest to najdłuższy pobyt w przestrzeni kosmicznej w historii chińskiego programu kosmicznego.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy astronauci wykonali wiele zadań naukowo-inżynieryjnych. Są nimi między innymi prace konserwacyjne na zewnątrz statku kosmicznego, dwa wykłady naukowe na żywo oraz szereg eksperymentów naukowych i projektów aplikacyjnych.

Źródło: https://english.news.cn/20220401/bc1935d995254e93bf3be9462d8eb60b/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.