Aktualności

Chiński przemysł wodorowy i motoryzacja

Światowy giganci motoryzacyjni zwracają się ku chińskiemu przemysłowi wodorowemu. Hyundai otworzy w Chinach swój zakład produkcyjny.

Chiny są obecnie największym na świecie producentem wodoru. Rocznie Państwo Środka produkuje go około 22 milionów ton. Chiny aktywnie rozwijają technologie ogniw wodorowych umieszczając je w autobusach i samochodach ciężarowych. Dlatego też stały się krajem atrakcyjnym dla ulokowania swojego biznesu przez światowych producentów motoryzacyjnych.

Hyundai Motor Group jest jednym z takich przedsiębiorstw. W Guangzhou powstaje od marca 2021 roku pierwsza zagraniczna fabryka Hyundai’a i jej ukończenie planowane jest na koniec roku bieżącego. Fabryka pod nazwą HTWO Group ma produkować 6500 systemów ogniw paliwowych każdego roku. Jednostka łączyć będzie dział produkcji, ale także badań i rozwoju.

Lee Hyuok Joon, prezes Hyundai Motor Group, uważa, że Chiny jako potęga wodorowa mają szansę stać się rynkiem odpowiedzialnym za transformację od paliw kopalnym po energię wodorową.

Nie tylko Hyundai poszerza swój obszar działań o rynek chiński. Nad wejściem do Państwa Środka zastanawiają się także Toyota Motor, Honda Motor i Mercedes Benz. Wśród firm zainteresowanych rynkiem chińskim pojawiają się również producenci części samochodowych i materiałów podstawowych, między innymi Bosch i DuPont.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2022/04/swiatowi-giganci-motoryzacyjni-stawiaja-na-mozliwosci-chinskiego-przemyslu-wodorowego/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.