Aktualności

„Odkryj Chiny” w Warszawie

Szukasz atrakcyjnych kontaktów biznesowych, dobrze płatnej pracy, interesujesz się kulturą Chin? Rozpocznij już dziś naukę języka chińskiego i przekonaj się jakie to proste…

Firma Chinese2know.com Sp. z o.o. oraz Fundacja Odkryj Chiny organizują wspólnie pierwszą edycję konferencji z cyklu „Odkryj Chiny" pt. „Odkryj Chiny – warto uczyć się języka chińskiego". Konferencja odbędzie się w dniu 20 czerwca w Centrum Konferencyjnym Zielna, ul. Zielna 37 w Warszawie.

Głównym celem najbliższej edycji konferencji jest przedstawienie różnorodnych metod i form nauczania języka chińskiego w Polsce oraz zapoznanie uczestników z firmami oraz organizacjami , które zajmują się jego nauczaniem. Zaplanowane wystąpienia mają pomóc uczestnikom w planowaniu i kształtowaniu własnej kariery zawodowej oraz pomóc w rozpoczęciu kontaktów biznesowych z Chinami – uwzględniając kluczową rolę znajomości języka chińskiego.

Do oficjalnego otwarcia konferencji zaprosiliśmy Ambasadora Chin Pana Sun Yuxi lub w jego zastępstwie Attache Ambasady Chin (czekamy na oficjalne potwierdzenie). Poszczególne prelekcje zaplanowano w dwóch blokach tematycznych.

W pierwszym bloku tematycznym „Dlaczego warto uczyć się języka chińskiego?" wystąpi między innymi Dr hab. Krzysztof Gawlikowski, Profesor Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, dyrektor Centrum Cywilizacji Azji Wschodniej. W swej prelekcji opowie o nauce języka chińskiego na tle kulturowym i wprowadzi słuchaczy w tematykę obu bloków konferencji. Naświetli różnice kulturowe między Polską a Chinami (szerzej miedzy Wschodem a Zachodem) i opowie o różnorodnych barierach kulturowych i obyczajowych i na ile można je zniwelować ucząc się języka chińskiego.
Również w pierwszym bloku tematycznym odbędzie się wystąpienie Pana Andrzeja Karasia, Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr. 2 im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu. W swej prelekcji opowie o przygodzie szkoły z nauką języka chińskiego, współpracy z Instytutem Konfucjusza w Poznaniu, organizacją obozów językowych dla młodzieży szkolnej w Chinach i pierwszych w Polsce świadectwach szkolnych z językiem chińskim jako nauczanym przedmiotem.

Drugi blok konferencji poświęcony będzie aspektom biznesowym „Wykorzystanie języka chińskiego w biznesie". W tej części konferencji planowane jest m.in wystąpienie  Ambasadora Ksawerego Burskiego, który podsumuje ostatnie 6 miesięcy intensywnych kontaktów polsko-chińskich i podzieli się z uczestnikami swoimi prognozami dotyczącymi dalszego rozwoju tych stosunków i szans dla Polski.
Planujemy również wystąpienie Pana Macieja Teliszewskiego, który przekaże uczestnikom swoje doświadczenia wykorzystania języka chińskiego w biznesie. Opowie o trudnej, acz wartej w efekcie końcowym zachodu drodze do zdobycia zaufania i przyjaźni partnera chińskiego przed podpisaniem umowy i nieodzownej w tym roli języka chińskiego.
Z pewnością ciekawe będzie również wystąpienie Pani Katarzyny Pabianek, która spojrzy na naukę języka chińskiego z punktu widzenia młodej osoby budującej swą przyszłą karierę zawodową. Opisze początki nauki w Polsce, jej kontynuację w Chinach i zakończone sukcesem zdobycie zatrudnienia w przedstawicielstwie firmy chińskiej w Polsce.

Więcej szczegółów dotyczących programu konferencji znajdą Państwo na stronie www.chinese2know.com
Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji oraz do szerszej współpracy .

 

Zespół Chinese2know.com sp.z o.o.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.