Aktualności Transport i logistyka

Nowa trasa kolejowa z Xi’an do Europy

Miasto Xi’an otworzyło wczoraj nową trasę kolejowo-morską do Europy. Będzie przebiegać przez Morze Czarne i Morze Kaspijskie.

Xi’an, stolica prowincji Shaanxi, uruchomił nową trasę pociągów towarowych do Europy, która przebiegać będzie przez Morze Kaspijskie i Morze Czarne za pośrednictwem intermodalnego transportu kolejowo-morskiego. Dzięki nowej trasie kolejowo-morskiej można będzie dotrzeć z towarem do kilku krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Jest to rozwiązanie, które pozwoli ominąć trasy kolejowe przez Rosję i Białoruś.

Pierwszy pociąg na tej trasie, załadowany takimi towarami jak między innymi sprzęt sportowy, odzież i pościel, wyjechał z międzynarodowego portu Xi’an i dotrze do Mannheim w Niemczech, pokonując łącznie 11 300 km. Po drodze pociąg przejedzie przez Kazachstan, Azerbejdżan, Rumunię, Węgry, Słowację i Czechy.

Nowa trasa obejmuje kraje i regiony, które w przeszłości rzadko korzystały z usług pociągów towarowych na linii Chiny-Europa. Otwiera to Chiny i Europę na nowe możliwości handlu międzynarodowego.

Obecnie chińskie miasto Xi’an ma aż 16 głównych tras pociągowych dla składów towarowych do Europy. Trasy te przebiegają przez 45 krajów i regionów wzdłuż Inicjatywy Pasa i Szlaku (nowego Jedwabnego Szlaku).

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202204/14/WS6257ee07a310fd2b29e57099.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.