Aktualności

Ceny chińskich produktów rolnych spadły

Indeks cen hurtowych produktów rolnych w Chinach spadł. W ostatnim tygodniu był to sadek rzędu 0,1 punktu procentowego.

Według chińskiego Ministerstwa Rolnictwa i Spraw Wsi ceny hurtowe chińskich produktów rolnych spadły w ostatnim tygodniu. Najnowszy wskaźnik cen hurtowych produktów rolnych w Chinach wyniósł 131,8, co oznacza spadek o 0,11 punktu.

Mimo spadków, niektóre produkty notują wzrost cen. Dla porównania średnia cena hurtowa wieprzowiny, najczęściej kupowane mięsa w Chinach, wzrosła o 1,1% w porównaniu do poprzedniego dnia. Cena osiągnęła 18,21 juana (około 2,86 dolara) za kilogram.

Średnia cena hurtowa 28 kluczowych rodzajów warzyw (objętych raportem chińskiego rządu) wzrosła o 0,8%. do 5,23 juana za kilogram. Jednocześnie cena sześciu kluczowych rodzajów owoców wzrosła o 1,5% do 7,5 juana za kilogram.

Indeks cen hurtowych jest opracowywany na podstawie danych zebranych z około 200 rolniczych rynków hurtowych i jest aktualizowany codziennie w oparciu o średnią ważoną wskaźników cen towarów. Indeks zawiera między innymi ceny warzyw, owoców, mięs czy produktów pochodzenia roślinnego (np. olej).

Źródło: https://english.news.cn/20220419/3d03e28085354f5fb8277003673bdddf/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.