Aktualności

Rząd Chin chce zrównoważyć wymianę handlową z Polską

Chiny są dla Polski drugim, po Turcji, rynkiem eksportowym w Azji. Kraj Środka, zajmując trzecie miejsce w łącznej wartości polskiego importu, to największy dostawca towarów importowanych z Azji. Chiny plasują się na 21. miejscu pod względem odbiorców eksportu polskiego na świecie.

Wiceminister Chin Wang Qishanem podczas spotkania z ministrem gospodarki Waldemarem Pawlankiem podkreślił, żę import z Chin od lat dziesięciokrotnie przewyższa wartość polskiego eksportu do tego kraju. Wiceministra Chin cieszy, że Polska kładzie nacisk na chęć zmiany tej sytuacji i zapowiada większe otwarcie Chin dla polskiego biznesu. Spotkanie odbyło się 31 maja 2012 r. w Pekinie.

Wicepremier Waldemar Pawlak podkreślił, że niezależnie od rosnącej w ostatnich latach polsko-chińskiej wymiany handlowej, jej poziom nie odpowiada jeszcze potencjałowi obydwu gospodarek. – Udział Chin w polskim eksporcie waha się w granicach 1 proc., w imporcie kształtuje się na poziomie bliskim 9 proc. – przypomniał.

Więcej:

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/rzad-chin-chce-zrownowazyc-wymiane-handlowa-z-polska,1804327,4199 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.