Aktualności

Pierwsza dama wybiera się do Pekinu

We wtorek pierwsza dama Anna Komorowska leci z wizytą do Pekinu. Celem podróży jest utrzymanie dynamiki w polsko-chińskich realiach.

Podczas kilkudniowej podróży do Chin Anna Komorowska spotka się m.in. z prezes Ogólnochińskiej Federacji Kobiet Chen Zhili i wiceprezes jednej z chińskich fundacji charytatywnych China Soong Ching Ling Foundation Tang Wensheng.

W rozmowie z PAP szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek przypomniała, że wizyta Anny Komorowskiej odbywa się w miesiąc po wizycie chińskiego premiera Wen Jiabao w Polsce i w pięć miesięcy po oficjalnej wizycie prezydenta Bronisława Komorowskiego w Chinach.Odnosząc się do oczekiwań związanych z wizytą pierwszej damy w Pekinie, Trzaska-Wieczorek powiedziała, że chodzi przede wszystkim o "utrzymywanie dynamiki kontaktów w relacjach polsko-chińskich". Jak przypomniała, podczas wizyty prezydenta Komorowskiego w Pekinie w grudniu 2011 roku roku między Polską a Chinami ustanowiono partnerstwo strategiczne.

Szefowa prezydenckiego biura prasowego zwróciła uwagę, że wizyta Anny Komorowskiej w Pekinie wiąże się również z inauguracją bezpośrednich połączeń lotniczych między Warszawą a Pekinem.

Więcej:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pierwsza-dama-wybiera-sie-do-pekinu,1,5145253,wiadomosc.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.