Aktualności Transport i logistyka

Maersk wraca do Szanghaju

Duński armator morski Maersk planuje powrót do operacji w Szanghaju. Fabryki z regionu delty rzeki Jangcy powracają do pracy, zatem popyt na usługi transportowe znów zaczyna rosnąć.

Duński gigant spedycyjny i logistyczny, A.P. Moller-Maersk, wznawia operacje w Szanghaju. Zdaniem dyrektora regionalnego, Caroline Wu, popyt na usługi transportowe w chińskim regionie delty rzeki Jangcy wzrośnie w nadchodzących tygodniach, ponieważ coraz większa liczba producentów w Szanghaju wznowi działalność po ostatnim lockdownie.

Statystyki portowe potwierdzają tę zależność. Dwa tygodnie temu obsługa pustych pickupów eksportowych, jak i liczby przywożonych towarów, powróciły do 65% normy zwyczajnych tygodniowych wolumenów. W ostatnim tygodniu liczba ta oscylowała już w granicach 80-90%.

Caroline Wu podkreśla, że grupa Maersk ma 44 cotygodniowe zawinięcia do portów w Szanghaju. Jednocześnie wprowadzane są korekty w harmonogramach, aby przeciwdziałać skutkom przeciążenia portów w Europie i Stanach Zjednoczonych, a także opóźnieniach w łańcuchach dostaw.

Ponadto Ocean East Logistics Co, jedna ze spółek zależnych Maersk w Szanghaju, od połowy kwietnia prowadzi działalność w obiegu zamkniętym, pomagając klientom w zakresie magazynowania, konsolidacji i dystrybucji.

Jednocześnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy Maersk wzmocnił usługi na barkach transportowych, oferując ponad 20 korytarzy w celu stworzenia kilku alternatywnych rozwiązań transportowych „od lądu do wody”, obejmujących zaplecze wschodnich Chin.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202205/20/WS6286ec4ea310fd2b29e5de5d.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.