Aktualności

Midea prezentuje robota do usług domowych

Midea Group, zaprezentował w Kantonie swoją pierwszą wersję robota do obsługi domu. Wishug będzie pomagał w codziennych czynnościach, ale i zapewniał rozrywkę.

Midea Group to jeden z największych w Chinach dostawców sprzętu AGD. Z roku na rok sprzęty Midea rozszerzane są o kolejne elementy cyfryzacji i sztucznej inteligencji. Podczas konferencji w Kantonie (prowincja Guangdong) firma zaprezentowała robota o nazwie Wishug, który będzie pomocny w codziennych czynnościach domowych. Wishug może świadczyć usługi począwszy od sprzątania pomoc w codziennym życiu, nadzór nad bezpieczeństwem aż po dostęp do gier online.

„Robot stworzy nowy  trend w usługach domowych. Zaawansowane technologie, w tym sztuczna inteligencja (AI), będą lepiej zintegrowane z codziennym życiem ludzi” – powiedział Tang Jian, dyrektor generalny centrum innowacji AI Midea. Tang dodał, że roboty do usług domowych będą dostępne w sprzedaży już w drugiej połowie tego roku.

Wprowadzenie robota AI jest częścią planów Midei dotyczącego przekształcenia się z tradycyjnego producenta sprzętu gospodarstwa domowego w wiodącą firmę opartą na technologii w erze sztucznej inteligencji i Internetu rzeczy (IoT).

Firma wyznaczyła również ambitny cel cyfryzacji swojej działalności do 2025 roku. Obejmuje to także budowę platformy cyfrowej, skierowanej bezpośrednio do konsumenta, i zadbanie o to, aby jedna lub dwie firmy z obszaru innowacji cyfrowych były notowane na giełdzie.

Obecnie Midea stworzyła zespół około 6000 pracowników technologicznych w działach IT, przetwarzania w chmurze i działach biznesowych firmy.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202206/09/WS62a1c389a310fd2b29e61c18.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.