Aktualności

Qingdao zacieśnia globalne więzi

Od 2019 roku lokalne władze Qingdao działają na rzecz międzynarodowej współpracy gospodarczej. Miasto otworzyło w tym czasie 25 transgranicznych linii kolejowych.

Zatwierdzony przez chińską Radę Państwa w 2019 roku obszar demonstracyjny lokalnej współpracy gospodarczej i handlowej China-SCO, ustanowił Qingdao międzynarodowym centrum logistycznym. Miasto w prowincji Shandong podejmuje działania na rzecz wzmocnienia swojej roli jako regionalnego węzła logistycznego obsługującego region Szanghajskiej Organizacji Współpracy i Pasa oraz gospodarki drogowej.

Obszar demonstracyjny znajduje się w Jiaozhou. Jego obroty handlowe z innymi krajami SCO wzrosły prawie pięciokrotnie z 850 milionów juanów w 2019 roku do 4 miliardów juanów w zeszłym roku. Ponadto w ramach projektu otwarto 25 krajowych i międzynarodowych tras pociągów towarowych, łączących 49 miast w 20 krajach uczestniczących w Inicjatywie Pasa i Szlaku. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku na tym obszarze odbyło się aż 357 podróży pociągami towarowymi.

„Logistyka międzynarodowa, nowoczesny handel, dwustronna współpraca inwestycyjna, wymiana biznesowa i kulturalna, a także Instytut Gospodarki i Handlu China-SCO to filary tego obszaru” -powiedział Zhang Xinzhu, sekretarz komitetu roboczego partii Chin.

Obszar demonstracyjny składa się z obszaru głównego i trzech stref pomocniczych, które podkreślają odpowiednio gospodarkę lotniskową, wysokiej jakości rozwój miast i rewitalizację obszarów wiejskich. Strefa ekonomiczna lotniska skupia się na międzynarodowym lotnisku Qingdao Jiaodong. Czteropoziomowe lotnisko to najwyższej klasy obiekt zdolny do obsługi różnych dużych samolotów, w tym samolotów cargo, jest pierwszym tego typu w prowincji Shandong.

Oprócz przedsiębiorstw logistycznych i transportowych obszar demonstracyjny koncentruje się również na wielu wschodzących sektorach, takich jak biomedycyna, sztuczna inteligencja i nowa, zielona energia.

Warto wspomnieć, że obszar demonstracyjny to nie tylko rozwój przemysłowy, ale także przyjazny dla natury styl życia. W strefie rozwoju miast wysokiej jakości władze zaplanowały wykorzystanie lokalnych zasobów naturalnych do budowy środowiska nadającego się do zamieszkania dla mieszkańców i prowadzenia przedsiębiorstw.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202206/10/WS62a2a0c6a310fd2b29e61dd7.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.