Aktualności

Chiny inwestują w turystykę

Chiński Państwowy Urząd Turystyki podaje, że w 2011 r. ogólna wartość inwestycji związanych z rozwojem turystyki w tym kraju wyniosła 423 mld dolarów. Większość z nich to projekty wieloletnie. Wartość inwestycji, które zostały zakończone w ub.r. szacuje się na 33 mld dolarów.

Z przedstawionych danych wynika, że 39 proc. wszystkich inwestycji zrealizował sektor prywatny, inwestycje finansowane z budżetu centralnego stanowiły 25 proc., a 13 proc. podjęły lokalne administracje.

Tradycyjnie bogatsze regiony wschodniej i centralnej części Chin również w tym rankingu są na czele stawki największych inwestorów. We wschodnich prowincjach wydano ponad połowę całości środków, zainwestowanych w turystykę.

Warto podkreślić że, najwięcej środków finansowych (66 proc.) zainwestowano w infrastrukturę wybranych obszarów. Pozostałe środki zostały przeznaczone na budowę kurortów wakacyjnych oraz na renowacje miast o dużym turystycznym i historycznym znaczeniu. Jedynie 18 proc. z kwoty 423 mld dolarów przeznaczono na rozwój sektora restauracji i hoteli. 

Więcej:

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/chiny-inwestuja-w-turystyke-ponad-400-mld-dolarow,27160,1 

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.