Aktualności

Minister obrony Chin zadowolony ze współpracy z Polską

W środę tematem rozmów ministra obrony ChRL gen. Lianga Guanglie w Warszawie była sytuacja w Europie i Azji, transformacja armii Polski i Chin oraz szczyt NATO. Chiński minister podziękował za współpracę wojskowo-naukową.

Podczas rozmowy z ministrem obrony Tomaszem Siemoniakiem, Guanglie podkreślił, że "Polska jest jedynym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej przyjmującym chińskich żołnierzy na swoich uczelniach". Gen. Guanglie uznał, że rozwijające się stosunki wojskowe między Polską a Chinami gen. Guanglie są ważną częścią polityki obu państw. Podkreślił, że dzięki zawartemu w 2009 r. porozumieniu o współpracy, doświadczenia wymieniają wojska lądowe, powietrzne i morskie obu państw.

Minister Siemoniak podziękował za propozycję studiów polskich oficerów w chińskich uczelniach wojskowych. Powiedział, że dowódcy rodzajów sił zbrojnych "mają zielone światło do rozwijania współpracy i kontaktów dwustronnych", podkreślił znaczenie kontaktów międzyludzkich dla relacji między państwami.

Więcej:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/minister-obrony-chin-zadowolony-ze-wspolpracy-z-po,1,5133138,wiadomosc.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.