Aktualności

Stosunki amerykańsko- chińskie

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton podczas wizyty w Pekinie, zwracając się do prezydenta ChRL Hu Jintao podkreśliła, że relacje między Stanami Zjednoczonymi a Chinami nigdy nie były takie silne jak obecnie . Testem dla tych relacji jest sprawa niewidomego dysydenta – pisze AFP.

Hillary Clinton relacje na linii Waszyngton-Pekin określiła jako "rozwinięte, otwarte i szczere". "Możemy dyskutować na temat naszych różnic i dokładamy wszelkich starań, by je zmniejszać, jak tylko jest to możliwe" .

Clinton do soboty będzie przebywać w Chinach, gdzie wraz z ministrem skarbu USA Timothym Geithnerem bierze udział w rozmowach z przedstawicielami rządu chińskiego.Po spotkaniu z prezydentem Chin delegacja amerykańska przeprowadziła rozmowy z premierem Wenem Jiabao. Premier oświadczył , że sekretem dobrych relacji chińsko-amerykańskich jest wzajemny szacunek. Jiabao ocenił, że rozmowy prowadzone podczas forum Strategicznego i Gospodarczego Dialogu USA-Chiny były "bardzo produktywne".

– Wzajemnie się szanujemy, traktujemy siebie na równi i bierzemy pod uwagę swoje największe obawy – mówił Wen.

Więcej:

http://fakty.interia.pl/swiat/news/clinton-stosunki-amerykansko-chinskie-nigdy-nie-byly-tak,1792298,4 

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.