Aktualności

Chiny zwalniają

Chińska gospodarka notuje najwolniejszy wzrost od prawie trzech lat. Chińskie Biuro Statystyczne przedstawiło dziś szczegółowe dane dotyczące pierwszego kwartału tego roku. Szef Chińskiego Biura Statystycznego, Sheng Layiun, poinformował, że chińska gospodarka odnotowała "relatywnie wysokie tempo wzrostu".

"W pierwszym kwartale tego roku tempo wzrostu chińskiej gospodarki wyniosło 8,1 %" – powiedział na konferencji w Pekinie Sheng. Jest to niestety najniższy wskaźnik tempa wzrostu chińskiej gospodarki od 11 kwartałów. Jak podaje portal interia.pl pod koniec ubiegłego roku wyniósł on 8,9 %. Na spowolnienie chińskiej gospodarki duży wpływ ma kryzys finansów w strefie euro.

To właśnie w lutym tego roku, bilans w handlu zagranicznym Chin był najniższy od ponad dwóch dziesięcioleci. Dane dotyczące gwałtownego wzrostu kredytów w Chinach w marcu tego roku świadczą o tym, że władze starają się powstrzymać proces dalszego spowalniania wzrostu przed planowanymi na koniec tego roku zmianami w najwyższych kręgach władz.

Więcej:

http://biznes.interia.pl/raport/kryzys_w_usa/news/chiny-zwalniaja-ale-bez-panki,1784132,5429
 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.