Aktualności

Spowolnienie w strefie Euro

Główny ekonomista Kredyt Banku Jakub Borowski ocenia, że w nadchodzącym okresie Bank Chin nie będzie zmieniał polityki pieniężnej. Wskazuje on dwa aspekty, przemawiające za taka tezą, po pierwsze informacją z gospodarki chińskiej o wyższej od spodziewanej inflacji oraz dobre wyniki eksportu.

Przedstawiony przez Chiny bilans handlowy jest zdecydowanie lepszy od tego oczekiwanego. Analizując wyniki przedstawione w bilansie możemy określić, że spowolnienie chińskiego eksportu ma charakter stopniowy, a w trudnym otoczeniu makroekonomicznym Chińczycy radzą sobie dobrze. Mimo że kraje Unii Europejskiej jako główni partnerzy handlowi spowalniają, gospodarka amerykańska jest w relatywnie dobrej kondycji i udaje się eksport plasować na globalnych rynkach. Również przedstawione dane o inflacji nie są jeszcze alarmujące. Głównym powodem wzrostu w marcu były wyższe ceny nośników energii i żywności.

Więcej:

http://wyborcza.biz/biznes/1,100897,11508202,Chinom_nie_zaszkodzilo_spowolnienie_w_strefie_euro.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.