Aktualności

Stawki Frachtu… wciąż zmienne

Unia Europejska od 1 stycznia 2008 zablokowała wieloletnie już konferencje dotyczące transportu morskiego, jako argument wykorzystując obniżenie konkurencyjność i podrożenie kontenerowego transportu morskiego.

Mimo, iż już minęły 4 lata w branży transportowej nadal trwa dyskusja czy była to zmiana na lepsze, czy na gorsze?. Pewnym jest jedynie to, że widoczne ceny falują, a według prognoz, możemy przypuszczać że będzie się to utrzymywało – pisze Krzysztof Watała partner w Expense Reduction Analysts

Według portalu spedycje.pl początkowym efektem zablokowania konferencji "był znaczny spadek obrotów, który sprawił, że rok 2009 jest uznawany za najgorszy w historii frachtu morskiego kontenerów. Wielu istotnych graczy rynkowych przypisało to zjawisko wspomnianemu wcześniej zakazowi, jednakże w roku 2010 odnotowano ponowny wzrost i fracht generował najwyższe wyniki dla większości operatorów morskich."

Więcej:

http://www.spedycje.pl/wiadomosci/28235/zmienne_jak_stawki_frachtu.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.