Aktualności Chińska kultura

Qing Ming- Święto Czyszczenia Nagrobków

Od 2 do 4 Kwietnia Chińczycy obchodzić będą Święta Czyszczenia Nagrobków. Importerów z Państwa Środka czeka kilkudniowa przerwa w kontakcie z Chińskimi kontrahentami.

Qing Ming to tradycyjny chiński festiwal w 104. dniu od przesilenia zimowego (lub 15 dni od wiosennej równonocy), zwykle występujący w okolicach 5 kwietnia w kalendarzu gregoriański. Festiwal Qingming przypada na pierwszy dzień piątej kadencji słonecznej, o nazwie Qingming. Jego nazwa oznacza czas dla ludzi, aby wyjść na zewnątrz i cieszyć się zielenią wiosny.

Qingming jako ustawowy dzień świąteczny był uznawany w Tajwanie w chińskich jurysdykcjach Hongkongu i Makau. Odwołane w 1949 roku, prze rządzącą Partię komunistyczną Święto, zostało przywrócone w 2008 roku jako Narodowe Święto w Chinach.

Transkrypcje terminu Qingming może występować w wielu różnych formach, z których niektóre są Qingming, Qing Ming, Qing Ming Jie, Ching Ming (urzędnik w Hong Kongu) oraz Ching Ming Chieh.

W okresie Qing Ming wszystkie urzędy, szkoły, banki, fabryki sa zamknięte. Jego tradycja sięga czasów sprzed dynastii Han. Przez trzy dni Chińczycy powstrzymują się od gotowania posiłków. Ostatniego dnia,  Qing Ming, Chińczycy odwiedzają groby swoich przodków, czyszczą je i składają hołd zmarłym członkom rodziny.

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.