Aktualności

Chińska waluta główną walutą rezerw finansowych na świecie

Szefowa Międzynardowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde podczas wizyty w Pekinie oświadczyła, że poprawia się stan globalnej gozpodarki. Według niej pozytywne sygnały płyną z USA i z krajów strefy euro.

Działania podjęte w ramach walki z kryzysem zaczynają przynosić rezultaty. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju mówiła również oznakach ożywienia gospodarczego w krajach Europy, w Japonii i USA. "Christine Lagarde podkreśliła jednak, że na razie nie można mówić o stabilności ekonomicznej i że zagrożenia dla światowej gospodarki są nadal poważne." 

Główną przyczyną takiej wytuacji jest zadłużenie wielu Państw Europy, rosnące nadal ceny ropy oraz ryzyko spowolnienia gospodarczego w krajach rozwijających się. "Christine Lagarde sugerowała też, że w przyszłości chińska waluta – juan – może stać się jedną z głównych walut rezerw finansowych na świecie." 

Więcej:

http://biznes.interia.pl/news/kryzys-przyszlosc-ma-nowa-waluta-swiatowa,1773592 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.