Aktualności

Chiny i Grecja wsparły złotego

Weekendowa decyzja Ludowego Banku Chin o cięciu stopy rezerw obowiązkowych oraz oczekiwanie na zatwierdzenie drugiego pakietu ratunkowego dla Grecji podczas dzisiejszego spotkania ministrów finansów strefy euro, wspierała dzisiaj nastroje na rynkach finansowych.

Pod nieobecność świętujących inwestorów z USA, europejskie giełdy wyraźnie zyskały na wartości. Kurs EUR/USD wrócił powyżej poziomu 1,32 dolara. Drożały też surowce. Poprawa nastrojów wspierała notowania złotego. O godzinie 16:30 kurs USD/PLN testował poziom 3,1476 zł, wobec 3,1749 zł w piątek na koniec dnia.

Kurs EUR/PLN spadł natomiast 4,1710 zł z 4,1786 zł, testując w ciągu dnia okolice 4,16 zł. Podobnie jak złoty zachowywał się także węgierski forint. Jedyną różnicą było to, że przełamał on lutowe ekstrema i zarówno w relacji do dolara, jak do euro, był najmocniejszy od kilku miesięcy.

Więcej:

http://www.money.pl/pieniadze/komentarze/artykul/chiny;i;grecja;wsparly;zlotego,19,0,1029395.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.