Aktualności

Oficjalna gazeta partii komunistycznej: Chiny nie chcą wykupić UE

Chiny nie zamierzają wykupić ani kontrolować Europy, a powodem ewentualnej pomocy finansowej Pekinu dla strefy euro są wyłącznie przesłanki ekonomiczne, napisał wczoraj „People’s Daily", oficjalny organ partii komunistycznej.

Zapewnienie to odpowiedź na spekulacje o możliwym udziale finansowym Chin w Europejskim Instrumencie Stabilizacji Finansowej (EFS), które pojawiają się w związku z niedawną wizytą kanclerz Niemiec Angeli Merkel oraz rozpoczynającym się dziś szczytem Unia – Chiny. Według tych spekulacji rząd chiński przygotowuje na ten cel 100 mld euro, a pomoc Państwa Środka nie ograniczałaby się do zakupu obligacji państw strefy euro, ale miałaby charakter systemowy, przypominający skalą amerykański plan Marshalla po zakończeniu II wojny światowej. 

Więcej:

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/379239,oficjalna-gazeta-partii-komunistycznej-chiny-nie-chca-wykupic-ue.html 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.