Aktualności

Chiny prezentują pięcioletni plan rozwoju usług

Na stronach Ministerstwa Handlu Chin można znaleźć "Zarys 5 letniego planu rozwoju handlu usługami". Jest to obowiązkowa lektura dla firm pragnących zaistnieć w Chinach. I znowu, do znudzenia, eksportujmy!
Na stronach Ministerstwa Handlu Chin można znaleźć "Zarys 5 letniego planu rozwoju handlu usługami".

Obecnie Chiny są przede wszystkim zapleczem produkcyjnym świata. Władze pragną zmienić tę sytuację i szybciej rozwijać sferę usług. Celem jest zwiększenie udziału usług zarówno w produkcie krajowym brutto, jak i w eksporcie.

Należy pamiętać, że w ślad za tego typu oficjalnymi dokumentami idą zachęty organizacyjne i finansowe. Dlatego lektura planu jest przydatna dla firm chcących zaistnieć w Chinach.

Już w trakcie realizacji poprzedniego 11. planu pięcioletniego Chiny osiągnęły imponujący wzrost usług. W latach 2006-2010 wartość usług zwiększyła się o 89 proc., tzn. średnio o 13,4 proc. rocznie (dane w dokumencie są niespójne, podane jest 17,3 proc. – przyp autora). Eksport usług rósł średnio o 16,8 proc. rocznie. W tym samym okresie (2006 – 2010) Chiny przesunęły się z pozycji ósmego eksportera usług na świecie na czwartą pozycję. Obroty w handlu usługami (import plus eksport) wzrosły z 31 mld dolarów do 70 mld dolarów.

Więcej:

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/chiny_prezentuja_piecioletni_plan_rozwoju_uslug_224169.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.