Aktualności

Tanieje miedź na giełdzie w Londynie

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw, że kryzys zadłużenia w Europie wpłynie na spadek popytu w Chinach. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie – po spadku o 0,4 proc. – jest wyceniana na 8466 dol. za tonę.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec tanieje o 0,5 proc., do 3,8465 dol. Na giełdzie w Szanghaju tona miedzi w dostawach na kwiecień staniała o 1,5 proc. i była wyceniana po 60 tys. 210 juanów (9545 dol.) za tonę.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy i kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwali Ateny do szybkiego przyjęcia planu oszczędności i zaproponowali utworzenie specjalnego konta do spłacania greckiego zadłużenia. Francja i Niemcy tracą cierpliwość do Grecji.

W poniedziałek w stolicy Francji odbyło się 14. wspólne francusko-niemieckie posiedzenie Rady Ministrów z udziałem szefów rządów.

Francja i Niemcy zażądały utworzenia specjalnego konta, na które wpływałyby dochody Grecji, a które w przyszłości posłużyłoby do spłaty greckiego zadłużenia.

Pieniądze zgromadzone na koncie, do którego Grecja nie miałaby dostępu, stanowiłyby gwarancję dla posiadaczy greckich obligacji państwowych, że odsetki od wykupionych papierów będą im regularnie wypłacane.

Szef Rady Europejskiej pochwalił Grecję za jej osiągnięcia w przezwyciężeniu kryzysu zadłużeniowego, ale jednocześnie zażądał od niej jeszcze większego wysiłku.

"Władze w Atenach dokonały wiele, ale to jeszcze za mało" – powiedział Herman Van Rompuy w poniedziałek wieczorem na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie.

 Więcej:

http://biznes.onet.pl/tanieje-miedz-na-gieldzie-w-londynie,18494,5019474,1,news-detal 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.