Aktualności

Chcemy pomóc Europie zwalczyć kryzys, a nie ją wykupić

Premier Chin Wen Jiabao oświadczył w piątek, że jego kraj jest gotów współpracować z Europą w zwalczaniu kryzysu, ale nie ma zamiaru ani możliwości jej wykupić. Szef chińskiego rządu mówił o tym na spotkaniu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

– Chiny są gotowe współpracować z Europą w zwalczaniu obecnego kryzysu. Niektórzy mówią, że oznacza to, iż Chiny chcą wykupić Europę. Jest to obawa, która nie odpowiada rzeczywistości. Chiny nie mają tego zamiaru ani też takich możliwości – oświadczył Wen na spotkaniu z Merkel i biznesmenami niemieckimi w Kantonie.

Dzień wcześniej premier oświadczył, że Pekin rozważa zwiększenie udziału w funduszu ratunkowym mającym rozwiązać kryzys zadłużeniowy strefy euro. Nie poinformował jednak wprost o finansowych zobowiązaniach na rzecz Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej (EFSF) i mającego go zastąpić Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego (EMS).

Więcej:

http://biznes.interia.pl/raport/kryzys_w_usa/news/premier-chin-chcemy-pomoc-europie-zwalczyc-kryzys-a-nie,1755476,5429 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.