Aktualności

Merkel wezwała Pekin do lepszej ochrony praw do własności intelektualnej

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w czwartek w Pekinie, że Chiny powinny lepiej chronić prawa do własności intelektualnej i zaapelowała do chińskich władz o umożliwienie równego dostępu firm niemieckich do rynku chińskiego.

Merkel, która przybyła z wizytą oficjalną do Chin, podkreśliła w przemówieniu wygłoszonym w Chińskiej Akademii Nauk Społecznych w Pekinie, że rynek niemiecki jest otwarty na chińskie towary.

Mówiąc o sytuacji w Europie, niemiecka kanclerz wyraziła przekonanie, że "euro uczyniło Europę silniejszą" dodając równocześnie, że Chiny mogłyby przyczynić się do rozwiązania problemu zadłużeniowego na Starym Kontynencie. Nie sprecyzowała jednak na czym chińska pomoc miałaby polegać.Merkel zaapelowała też do władz w Pekinie o pomoc w uzyskaniu "przejrzystości" programu atomowego Iranu.

W programie wizyty niemieckiej kanclerz są spotkania z premierem Chin Wenem Jiabao, prezydentem Hu Jintao oraz przewodniczącym Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych Wu Bangguo.

Więcej:

http://fakty.interia.pl/swiat/news/merkel-wezwala-pekin-do-lepszej-ochrony-praw-do-wlasnosci,1754599 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.