Aktualności

Amerykanie weszli do gry. Patrzą na Chiny i…

Informacje z chińskiej gospodarki oraz Europy miały największy wpływ na przebieg sesji za Oceanem.

Po poniedziałkowej przerwie spowodowanej świętem Luthera Kinga giełdy amerykańskie rozpoczęły wtorkowe notowania na wysokich poziomach, zaliczając nawet ponad jednoprocentowe wzrosty.

Później entuzjazm trochę się zmniejszył i notowania schodziły do coraz niższych poziomów, jednak utrzymały się powyżej piątkowego zamknięcia do końca dnia. Ostatecznie indeksy amerykańskie zakończyły sesję około pół procent powyżej piątkowego zamknięcia. Indeks Standard and Poor’s nie zdołał jednak utrzymać się powyżej 1300 punktów. 

Większego wpływu na zachowanie inwestorów na Wall Street nie miały wieści z największej gospodarki świata. Opublikowano tylko indeks New York Empire State, który mierzy nastroje wśród przedsiębiorców z okolic Nowego Jorku. Okazało się, że wzrósł on do poziomu prawie 13,5 punktów z ponad 8 punktów przed miesiącem i był to wynik o 2,5 punktu lepszy od oczekiwań. 

Więcej:

http://www.money.pl/gielda/komentarze_swiat/artykul/amerykanie;weszli;do;gry;patrza;na;chiny;i;,201,0,1009097.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.