Aktualności

Ilu mieszkańców Chin korzysta z internetu?

W najludniejszym państwie świata – Chinach, z internetu korzysta ponad 500 mln osób. Połowa użytkowników prowadzi własne blogi. Tamtejsze władze zaczynają postrzegać sieć jako coraz większe zagrożenie.

Miniony rok przyniósł 56 mln nowych użytkowników stron www. Tak szybki przyrost zwrócił uwagę nie tyko Centrum Informacji Chińskiej Sieci Internetowej (CNNIC). "Chińskie władze są coraz bardziej zaniepokojone internetem, który staje się medium zdecentralizowanym i trudnym w kontroli" – powiedział David Bandurski z China Media Project. "Od 2005 roku kontrola informacji przeniosła się z tradycyjnych mediów właśnie na internet" – dodaje.

Chiny szybko awansowały do grona krajów, w których internet stał się stylem życia. Jednak wolny dostęp do informacji nie jest na rękę komunistycznym władzom. Aby powstrzymać niekontrolowany przepływ informacji, Chińczycy ciągle udoskonalają firewalle blokujące dostęp do politycznie niepoprawnych stron, jednak mieszkańcy Państwa Środka, a także pomagający im z całego świata internauci, znajdują sposoby, aby obejść zabezpieczenia.

Więcej:

http://nt.interia.pl/internet/wiadomosci/news/ilu-mieszkancow-chin-korzysta-z-internetu,1746990,62 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.