Aktualności

Polskie firmy a rynki międzynarodowe

Polskie firmy działające na rynkach międzynarodowych osiągają lepsze wyniki (pod względem tendencji przychodów i/lub zysków) niż przedsiębiorstwa skupiające się jedynie na rynku krajowym wynika z globalnej ankiety przeprowadzonej przez firmę Regus, która zebrała opinie przedstawicieli ponad 12 000 firm z całego świata. Wyniki tego badania wskazują, że rozwój na rynkach zewnętrznych jest korzystny, a firmy skupione na sektorze lokalnym, które nie chcą pozostawać w tyle za groźnymi konkurentami, również powinny obrać ten kierunek działalności.

Wyniki ankiety podkreślają potrzebę zmiany nastawienia firm działających na rynkach krajowych. Istnieje znaczna różnica między postawami prezentowanymi przez polskie firmy, które już działają na rynkach międzynarodowych, z których 94% zamierza kontynuować swój rozwój w tym kierunku, a podejściem przedsiębiorstw funkcjonujących wyłącznie na rynkach krajowych, z których zaledwie 68% planuje w ciągu kilku najbliższych lat wkroczyć na rynki zagraniczne.

Główną barierą w rozwoju działalności firm poza granicami kraju są kwestie związane z nieruchomościami i brakiem dostępności pracowników.

Więcej:

http://www.egospodarka.pl/75886,Polskie-firmy-a-rynki-miedzynarodowe,1,39,1.html 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.