Aktualności

Świat w 2050 roku – Chiny na szczycie, Europa w odwrocie

Bank HSBC opublikował raport „Świat w 2050 roku", w którym przewiduje, które kraje znajdą się w pierwszej 30 największych gospodarek. Polska znalazła się na 25. miejscu.

Nie jest chyba zaskoczeniem, że zdaniem analityków HSBC za 40 lat największą gospodarką świata będą Chiny. Drugie miejsce (spadek o jedną pozycję w porównaniu do 2011 roku) zajmą Stany Zjednoczone. Trzecią gospodarką świata będą prężnie rozwijające się Indie (w górę o 5 pozycji).

»Najpotężniejsi ludzie świata 2012

Państwami, które poczynią największy postęp będą: Filipiny (największy skok – 27 pozycji), Peru (20 miejsc w górę), Malezja (poprawa o 17 pozycji), Egipt (skok o 15 oczek), Pakistan (o 14 miejsc w górę) i Kolumbia (12 pozycji).

Rażąco na znaczeniu straci Europa. Wszystkie europejskie gospodarki zanotują spadek o przynajmniej jedną pozycję. Poza „Wielką Piątką" znajdą się Niemcy i Wielka Brytania. Z grupy G8 (osiem największych gospodarek świata) wypadną Włochy, a poza pierwszą dwudziestką znajdzie się Holandia, która dziś jest piętnasta oraz Szwajcaria – obecnie zamykająca listę G20.

Więcej:

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/swiat-w-2050-roku—chiny-na-szczycie–europa-w-odwrocie,23262,1 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.