Aktualności

Chiny kontunuują projekt hydrologiczny

10 miliardów dolarów zainwestują w tym roku Chiny w dokończenie jednego z największych projektów hydrologicznych. Projekt budowy sieci kanałów, dzięki którym woda z Południa Chin będzie transportowana w razie potrzeby na nękaną przez susze Północ, nazywany jest – ze względu na skalę przedsięwzięcia – hydrologicznym Wielkim Murem.

Jak podała Agencja Prasowa Xinhua, do tej pory na realizację tego projektu wydano w Chinach 22 miliardy dolarów. Budowę sieci kanałów rozpoczęto w 2002 roku, a z terenów przeznaczonych pod budowę rezerwuarów wysiedlono 330 000 ludzi. Przesył wody na dużą skalę z południowych i centralnych regionów Chin na Północ ma się rozpocząć już w 2013 roku. Jak wcześniej informowano, w ten sposób rocznie przesunięte zostaną z Południa na Północ miliardy metrów sześciennych wody. Przeciwnicy tego projektu ostrzegają, że może on mieć katastrofalne skutki dla środowiska. Niespełna pięć lat temu w Chinach skończono budowę Zapory Trzech Przełomów na Jangcy. Podczas tej budowy przesiedlono 1,4 mln osób. Po rozpoczęciu użytkowania projektu okazało się, że w znaczny sposób zaburzył on równowagę ekologiczną na terenach przylegających do sztucznych zbiorników wodnych.

Źródło ; http://inwestycje.pl/gospodarka/Chiny-kontunuuja-projekt-hydrologiczny;152986;0.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.