Aktualności

Dobre dane z Chin na nowy rok

Dobre dane z Chin zaskoczyły ekonomistów na początek nowego roku. Sankcje na Iran mogą podnieść ceny ropy. W poniedziałek odbędzie się aukcja francuskiego długu.

W nowym roku rynek euro-dolara początkowo utworzył minimum na poziomie 1,2920 USD, a następnie skierował się na północ. Warto zauważyć, że każdy kolejny dołek na wykresie kursu pary euro-dolar znajduje się coraz wyżej co może świadczyć o krótkoterminowej sile popytu. W poniedziałek ruch wzrostowy na tej parze może mieć związek z niedzielną publikacją indeksu PMI w Chinach, którego wartość w grudniu wyniosła 50,3 punktów wobec konsensusu ekonomistów na poziomie 49. Od listopada 2010 roku, kiedy wskaźnik osiągnął wartość ponad 55 punktów jego wartość znajduje się w trendzie spadkowym. W listopadzie osiągnął swój najniższy poziom i wyniósł 49 punktów.

W krótkiej perspektywie opublikowane mogą mieć wpływ na ceny miedzi, ponieważ Chiny są największym jej konsumentem na świecie. Cena baryłki ropy również powinna skierować się na północ ze względu na możliwe zwiększenie popytu ze strony Państwa Środka (przynajmniej do czasu publikacji kolejnych danych, które mogą potwierdzić lub zanegować ożywienie gospodarcze). W 2010 roku chiński popyt na czarne złoto wyniósł 10,6 proc. globalnej produkcji.

Więcej:

http://finanse.wp.pl/kat,50000,title,Dobre-dane-z-Chin-na-nowy-rok,wid,14129750,wiadomosc.html?ticaid=1daac 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.