Aktualności

Chiny zapowiadają walkę z internetowymi oszustami

Władze Chin będą współpracować z firmami prowadzącymi lokalne wyszukiwarki internetowe jak Baidu czy Sohu.com, a także z instytucjami finansowymi, by ograniczyć liczbę ataków polegających na wyłudzaniu poufnych danych (tzw. phishing).

Ministerstwo bezpieczeństwa publicznego sprecyzowało, że nawiązano współpracę z firmami odpowiedzialnymi za 10 wyszukiwarek, tak aby zagwarantować, że autentyczne strony internetowe instytucji finansowych są na pierwszych miejscach rankingów popularności. Chodzi o to, by internauci mieli pewność, że wchodzą na oryginalne strony po wpisaniu zapytania do wyszukiwarki – wyjaśnia resort w komunikacie.

Atak phishingowy polega na tym, że użytkownik ujawnia poufne dane – hasła, nazwy użytkownika, dane kart kredytowych – po wejściu na fałszywą stronę internetową do złudzenia przypominającą oryginalną witrynę.

W środę chińskie władze zapowiedziały zaostrzenie kontroli bezpieczeństwa w Internecie po wycieku w ubiegłym tygodniu danych 6 milionów kont zarejestrowanych w serwisie CSDN zrzeszającym autorów oprogramowania.

Więcej:

http://www.rp.pl/artykul/11,783512-Chiny-zapowiadaja-walke-z-internetowymi-oszustami.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.