Aktualności

Pierwsza polska restauracja w Chinach

W grudniu 2011 firma Amber Foods Polska otworzy na południu Chin w prowincji Guangdong w mieście Foshan pierwszą polską restaurację "Sarmatia" – poinformował PAP prezes spółki Bartosz Ziółek. W planach jest uruchomienie kolejnych takich lokali w Chinach.

Najważniejszym celem tej inwestycji jest wprowadzenie na rynek chiński polskich produktów spożywczych pod regionalną marką "Sarmatia", promowaną za pośrednictwem sieci lokali gastronomicznych o takiej samej nazwie. Restauracja nie tylko będzie serwować tradycyjne polskie dania, ale także przekonywać Chińczyków o unikatowości i wysokiej jakości polskiej żywności – tłumaczył Ziółek.

Jak zaznaczył, pomysł uruchomienia typowo polskiej restauracji w Chinach powstał dwa lata temu pod wpływem dużego zainteresowania chińskich kucharzy polskim jedzeniem. Od ponad roku szukaliśmy lokalizacji, w końcu wybór padł na ponad milionowy Foshan, gdzie powstawało duże centrum handlowe, w którym przewidziano uruchomienie europejskich restauracji – tłumaczył Ziółek. Dodał, że na południu Chin nie ma jeszcze zbyt wielu lokali gastronomicznych, gdzie serwowane są dania narodowe z innych krajów.

Lokal ma powierzchnię 720 metrów kwadratowych, można w nim jednocześnie obsługiwać ponad 220 osób, co jak na warunki chińskie jest restauracją średniej wielkości. Jego wystrój zaprojektowany w klasycznym europejskim stylu z dominującymi elementami z drewna – mówił prezes.

W "Sarmatii" będą gotować przeszkoleni w Polsce chińscy kucharze. Większość produktów będzie pochodziła z Chin, ale dania będą przygotowywane według polskich tradycyjnych receptur.

Więcej:

http://przewodnik.onet.pl/azja/chiny/pierwsza-polska-restauracja-w-chinach,1,4968852,artykul.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.