Aktualności

Huawei chce być potentatem smartfonów

Chińska firma Huawei chce do 2015 roku stać się potentatem rynku telefonów komórkowych. Wiele wskazuje na to, że się jej to uda. Możliwe, że także w Polsce.

Jeśli jest jakaś firma, która doskonale oddaje sukces ekonomiczny Chin ostatnich lat, to jest nią bez wątpienia Huawei. Ta założona przez Ren Zhengfei w 1987 roku firma telekomunikacyjna szybko wyrosła na potentata chińskiego rynku, a potem realnego przeciwnika dla takich gigantów branży takich jak Ericsson (nadal numer jeden na świecie) oraz Alcatel-Lucent (dopiero od kilka lat w sojuszu). Początkowo Huawei wygrywał ze swoimi konkurentami niską ceną, oferując gorszą jakość usług. Z czasem – podobnie jak wielu chińskich usługodawców – zaczął dostarczać produkty coraz lepsze jakościowo, tym samym stając się realnym graczem na globalnym rynku i drugą największą firmą telekomunikacyjną na świecie.

Bezpieczne miasto

Dzisiaj chińska firma zatrudnia ponad 130 tys. osób na całym świecie, mogąc pochwalić się 20 centrami badań i rozwoju – od Chin, przez Rosję i Indie, na Szwecji i USA kończąc. Tylko jedno z centrów w Szanghaju zatrudnia ponad 10 tys. pracowników, a kampus w Shenzhen, gdzie znajduje się siedziba główna firmy, to miejsce pracy dla ponad 30 tys. osób. Dla porównania, w Redmond, siedzibie głównej Microsoft, znajdziemy ponad 40 tys.

Więcej:

http://nt.interia.pl/telekomunikacja/wiadomosci/news/huawei-chce-byc-potentatem-smartfonow,1739309,56 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.