Aktualności

Pekin pilnuje cen pierwiastków do iPada

Władze Chin poinformowały wczoraj o obniżeniu limitu eksportowego metali ziem rzadkich do 10 546 ton w pierwszej połowie 2012 r. To o 27 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku 2011. Według agencji Associated Press Chiny chcą utrzymać ceny surowców niezbędnych do produkcji m.in. telefonów komórkowych i iPadów.

Agencja Associated Press pisze, że celem ograniczenia jest powstrzymanie spadku cen tych surowców, niezbędnych do produkcji telefonów komórkowych, komputerowych twardych dysków i wielu innych nowoczesnych urządzeń, np. iPadów. Zarówno UE, jak i USA zarzucają Pekinowi wykorzystywanie pierwiastków do wywierania nacisków na zagranicznych partnerów.

Rzecznik unijnego komisarza ds. przemysłu Antonio Tajaniego poinformował we wrześniu, że Unia gromadzi zapasy na wypadek obniżenia limitów eksportowych. – Próbujemy zredukować naszą zależność od Chin – mówił Andrea Maresi. Dwa miesiące wcześniej Światowa Organizacja Handlu (WTO) potępiła władze w Pekinie za ograniczanie eksportu pierwiastków ziem rzadkich. Wówczas Chiny tłumaczyły się koniecznością ochrony środowiska.

Więcej:

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/579237,pekin_pilnuje_cen_pierwiastkow_do_ipada.html 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.