Aktualności

Eksperci chwalą wizytę w Chinach: Awansowaliśmy do pierwszej ligi

Polscy eksperci pozytywnie oceniają wizytę prezydenta w Chinach. Ich zdaniem, z oświadczeń władz w Pekinie jasno wynika, że awansowaliśmy do grona najbardziej uprzywilejowanych partnerów gospodarczych. Wkrótce możemy się więc spodziewać napływu inwestycji z Państwa Środka.

W opinii prezesa Krajowej Izby Gospodarczej Andrzeja Arendarskiego oraz prof. Marka Ratajczaka, wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Chinach pod względem gospodarczym była owocna i postawiła nasz kraj w gronie uprzywilejowanych partnerów ChRL. Zakończona w czwartek wizyta w Chinach była pierwszą od 14 lat wizytą polskiego prezydenta w Państwie Środka. Miała ona na celu wzmocnienie wizerunku Polski, jako ważnego państwa UE oraz istotnego partnera gospodarczego, u którego warto inwestować.

Jak zauważył w rozmowie z PAP Arendarski, oświadczenie prezydentów o strategicznym partnerstwie jest bardzo ważne, bo oficjalnie wskazuje ono na Polskę, jako partnera z pierwszej, najważniejszej grupy. "W Chinach to jest rzecz ważna, może w krajach Europy czy Stanach Zjednoczonych, takie oświadczenie rządowe nie miałoby większego znaczenia, natomiast tam jest to wskazówka dla administracji, ale również biznesu, który – jeśli chodzi o większe kontrakty – to nic bez zgody władz nie zrobi" – ocenił prezes KIG. "Awansowaliśmy do grupy najważniejszych chińskich partnerów i to jest bardzo perspektywiczne, jeśli chodzi o przyszłość. To jest postawienie nas w tej samej grupie, co Niemcy, Francja, które mają uprzywilejowane stosunki" – podkreślił Arendarski.

Więcej:

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/372316,eksperci-polska-w-gronie-uprzywilejowanych-partnerow-chin.html 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.