Aktualności

Jest porozumienie w sprawie połączenia lotniczego Polska-Chiny

Umowa przewoźników narodowych z Polski i Chin, dzięki której wznowione zostanie bezpośrednie połączenie lotnicze, to jeden z rezultatów polsko-chińskiego forum gospodarczego w Pekinie. Forum odbyło się z udziałem wicepremiera Chin Li Keqianga i prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Podczas forum polskie firmy zawarły szereg porozumień z chińskimi partnerami. Najważniejsze z nich to umowa przewoźników narodowych z Polski i Chin, dzięki której wznowione zostanie bezpośrednie połączenie lotnicze na linii Warszawa – Pekin oraz umowa o sprzedaży cywilnej części Huty Stalowa Wola chińskiemu koncernowi Liu Gong.

Prezydent Komorowski poinformował także o planach inwestycji w Polsce jednego z chińskich banków. „Elementem bardzo korzystnym z punktu widzenia zaangażowania kapitału chińskiego w Polsce może być deklaracja jednego z największych banków chińskich o otworzeniu swojej filii w Polsce" – powiedział prezydent. Chodzi o Chiński Bank Przemysłowo-Handlowy – powiedział wiceminister finansów Dominik Radziwiłł.

Więcej:

http://www.radio.szczecin.pl/index.php?idp=7&idx=80962 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.