Aktualności

Kulczyk poleci z Komorowskim do Chin

Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego będzie niezmiernie ważnym elementem w stosunkach dwustronnych, bo w takim kraju jak Chiny relacje głów państwa są niezwykle istotne – powiedział ambasador RP w Pekinie Tadeusz Chomicki.

Prezydent Komorowski odwiedzi Szanghaj i Pekin w dniach 18-22 grudnia. Spotka się m.in. z prezydentem Hu Jintao, premierem Wen Jiabao oraz Wu Bangguo, przewodniczącym chińskiego parlamentu. Ponadto polski prezydent wraz z grupą polskich urzędników państwowych i biznesmenów weźmie udział w forum gospodarczym, inwestycyjnym oraz edukacyjnym.

– Rezultaty takiego spotkania i podpisane z tej okazji dokumenty wyznaczają sposób postrzegania danego kraju przez władze i społeczeństwo ChRL. Można oczekiwać, że rezultatem wizyty prezydenta Komorowskiego w Chinach będzie podniesienie relacji do poziomu strategicznego – podkreślił ambasador.

Więcej:

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kulczyk;poleci;z;komorowskim;do;chin,116,0,991348.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.