Aktualności

Konferencja klimatyczna ONZ. Chiny się ugną?

Jeszcze trzy dni mają uczestnicy konferencji klimatycznej ONZ w Durbanie na podpisanie nowego porozumienia, zastępującego protokół z Kioto, które pozwoli ograniczyć emisję CO2. Jutro zaczyna się spotkanie przedstawicieli wysokiego szczebla.

– Potrzebujemy globalnych ram, bo jasne jest, że w obecnym kształcie protokół z Kioto nie jest wystarczającym narzędziem do walki ze zmianami klimatu. Obecnie gotowość do przyjęcia drugiego okresu rozliczeniowego z Kioto deklaruje tylko 4-5 krajów oprócz UE. Unia nie może walczyć sama o ochronę klimatu – podkreślił, cytowany w komunikacie resortu, minister środowiska Marcin Korolec. Minister uczestniczy w konferencji w Durbanie (w RPA), która trwa od 28 listopada.

Stanowisko unijne na szczycie ONZ prezentuje minister Korolec, w związku z polską prezydencją, wspólnie z komisarz ds. klimatu Connie Hedegaard. Unia chce, żeby w Durbanie uzgodniono plan dojścia do nowego globalnego porozumienia klimatycznego, które zaakceptują wszystkie główne gospodarki świata. UE chce też przedłużenia protokołu z Kioto, jako etapu dojścia do wiążącego porozumienia.

Więcej:

http://news.money.pl/artykul/konferencja;klimatyczna;onz;chiny;sie;ugna,63,0,983103.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.