Aktualności

Chiny chcą wyprzedzić Amerykę w kosmosie

W ciągu najbliższych 10 lat Chiny wystrzelą w kosmos nawet 20 statków kosmicznych za niemal 50 mld dol. Tak wynika z właśnie ujawnionych informacji na temat ambitnych planów Państwa Środka, by prześcignąć Stany Zjednoczone w wyścigu kosmicznym.

Ponadto Chińczycy chcą zbudować laboratoria orbitalne i załogową stację konkurującą z Międzynarodową Stacją Kosmiczną, z której zostali wykluczeni przez Amerykanów obawiających się chińskiego szpiegostwa technologicznego.

W atmosferze wielkiej dumy chińskie media podały też, że dwie trzydziestokilkuletnie, zamężne kobiety będące pilotkami wojskowymi są na liście astronautów zakwalifikowanych do misji kosmicznych.

Obie ujawnione informacje świadczą o rosnącej wierze chińskich przywódców w powodzenie programu kosmicznego. W ubiegłym tygodniu przedstawiciele władz państwa zgromadzili się w centrum kontroli lotów nieopodal Pekinu, by obserwować dokowanie kapsuły Shenzhou-8 i modułu orbitalnego Tiangong-1.

50 mld dol. za chiński program kosmiczny to bardzo niewiele w porównaniu z sumami wydawanymi przez Stany Zjednoczone, które teraz stoją w obliczu cięć budżetowych i po ostatnim locie wahadłowca nie planują żadnych misji załogowych. Dla porównania: koszt programu Apollo, który w latach 1968-1972 wyniósł 12 amerykańskich astronautów na Księżyc, ocenia się na ponad 100 mld funtów według dzisiejszych wartości. Program wahadłowców kosmicznych kosztował około 120 mld funtów.

Więcej:

http://wiadomosci.onet.pl/nauka/chiny-chca-wyprzedzic-ameryke-w-kosmosie,1,4931951,wiadomosc.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.