Aktualności

Miedź – niewielkie szanse na dalszy wzrost cen

Ceny miedzi po blisko 50-procentowej korekcie sierpniowych spadków utrzymują się cały czas powyżej 7000 dolarów za tonę. Jednakże, dalszym wzrostom cen nie sprzyjają przede wszystkim informacje z Chin.

Sygnały płynące z gospodarki Państwa Środka wskazują, że ostatni cykl zacieśniania polityki monetarnej oraz kryzys w strefie euro zaczynają silnie wpływać na aktywność gospodarczą w kraju największego konsumenta miedzi na świecie. Słabnące tempo wzrostu eksportu, produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej oraz brak jakichkolwiek wypowiedzi o poluzowaniu polityki monetarnej zniechęcają do kupowania miedzi po cenach, które cały czas z perspektywy ostatniej dekady są bardzo wysokie.

Coraz większą uwagę inwestorów zaczynają przykuwać także decyzje podejmowane przez największe banki inwestycyjne (m.in. Goldman Sachs i BoA), które od kilku miesięcy stopniowo zmniejszają swoją ekspozycję na rynki azjatyckie. Niepewność co do przyszłości widać szczególnie w notowaniach indeksów giełd w Szanghaju i Hongkongu, które od kilkunastu miesięcy radzą sobie dużo gorzej niż giełdy USA i równie słabo jak parkiety w Europie.

Więcej:

http://biznes.interia.pl/news/miedz-niewielkie-szanse-na-dalszy-wzrost-cen,1725009,3142 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.