Aktualności

Chińczycy chcą przejąć udziały właściciela Banku Millennium

"Trzy chińskie banki są zainteresowane nabyciem udziałów w firmie Banco Comercial Portugues, właścicielu Banku Millennium", ujawnił portugalski tygodnik "Expresso".

Według pisma, istnieje duże prawdopodobieństwo, że "jeden z chińskich inwestorów przejmie część akcji Banco Comercial Portugues (BCP)".

Jak ujawnił "Expresso", poza nowym akcjonariuszem z Państwa Środka w najbliższych tygodniach należy spodziewać się dalszych zmian w akcjonariacie właściciela Banku Millennium. "Swoje udziały w BCP chce zwiększyć spółka Sonangol, angolski gigant paliwowy", dowiedział się lizboński tygodnik.

Na informacje o potencjalnych zmianach w akcjonariacie Banco Comercial Portugues szybko zareagowała lizbońska giełda. W poniedziałek podczas otwarcia walory akcji portugalskiego banku zwiększyły się aż o 37 proc., osiągając poziom 0,168 euro.

Więcej:

http://fakty.interia.pl/swiat/news/chiny-kontra-usa-kto-zwyciezy-zadecyduje-moralnosc,1724463,4 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.