Aktualności

Obama grozi: Chiny muszą przestrzegać zasad

Barack Obama zagroził, że Chiny "muszą grać zgodnie z zasadami" w kwestiach walutowych i handlowych, w przeciwnym razie narażą się na amerykańskie posunięcia odwetowe.

Wcześniej Obama zarzucił Chinom zaniżanie kursu juana i podkreślił, że wzrost kursu chińskiej waluty byłby korzystny dla światowej gospodarki.

W przemówieniu wygłoszonym na szczycie państw Współpracy Ekonomicznej Azji i Pacyfiku (APEC), Obama podkreślił też, że Stany Zjednoczone "nie mogą zaakceptować" tego, że nie mogą chronić praw do swojej własności intelektualnej w Chinach.

Natomiast chiński prezydent Hu Jintao domagał się na forum APEC zwiększenia znaczenia Chin jako nowego mocarstwa światowego. Dał też jasno do zrozumienia, że Pekin woli obecnie istniejącą infrastrukturę w dziedzinie handlu od nowych inicjatyw Waszyngtonu, w tym stworzenia strefy wolnego handlu w rejonie Azji i Pacyfiku.

Więcej:

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/obama-grozi–chiny-musza-przestrzegac-zasad,21573,1 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.