Aktualności

Chińscy internauci nie chcą, by Chiny pomagały UE

Chińscy internauci stawiają sprawę jasno: zamiast pomagać zadłużonej Europie, chiński rząd powinien najpierw zająć się problemami we własnym kraju.

Wielu Chińczyków uważa, że zamiast pomagać pogrążonej w kryzysie zadłużenia strefie euro, chińskie władze powinny przeznaczyć sięgające 3,2 bln dol. rezerwy walutowe na wsparcie gospodarki Chin. W czwartek liczba postów dotyczących kryzysu strefy euro opublikowanych w dwóch najpopularniejszych chińskich serwisach mikroblogerskich przekroczyła 120 tys. – oblicza Reuters.

– Lepiej ratować Wenzhou niż Ouzhou (Europę) – powiedział anonimowy informator Reutera z wysokiego kierownictwa partii, odnosząc się do jednego z najbogatszych miast w Chinach, które zostało dotknięte kryzysem kredytowym. Dziesiątki małych i średnich przedsiębiorców w Wenzhou ukrywa się przed lichwiarzami, od których pożyczali pieniądze po tym, jak rząd ograniczył kredyty, by walczyć z inflacją.

Chińscy blogerzy sugerują, że władze powinny przeznaczyć nadwyżki na problemy Chin, m.in. na walkę z galopującymi cenami produktów podstawowych, inwestycje w tworzenie nowych miejsc pracy i ułatwienie zaciągania kredytów tak obywatelom, jak i przedsiębiorstwom.

Więcej:

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/chinscy-internauci-nie-chca–by-chiny-pomagaly-ue,21262,1 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.