Aktualności

Na razie „Made in China” górą

Strona polska uważa, że tempo rozwoju stosunków gospodarczych z Chinami pozostawia wiele do życzenia. Jak powiedział Polskiemu Radiu wiceminister gospodarki Rafał Baniak, niedostatki związane z wartością obrotów handlowych określają w tym roku trzy ósemki – rozwinięcie tego skrótu oznacza, że po ośmiu miesiącach wartość polskiego eksportu do Kraju Środka wynosi 800 milionów dolarów, a wartość naszego importu z Chin zamyka się w kwocie 8 miliardów dolarów.

W opinii Rafała Baniaka wiele w tej sytuacji zależy od naszych chińskich partnerów, ale optymizm budzi fakt, że w rozmowach widoczna jest wola do zmniejszenia drastycznych różnic w wymianie handlowej. O stosunkach gospodarczych między Chinami, a Polską mówiono dziś w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Warszawie.

Okazją była wizyta w Polsce przewodniczącego Chińskiej Rady do spraw Rozwoju Handlu Wan Jifei, któremu towarzyszyło kilkudziesięciu przedsiębiorców, szefów głównie państwowych firm z Pekinu.

W ocenie Wan Jifei, istnieją duże szanse na zintensyfikowanie polsko-chińskich kontaktów gospodarczych. Uważa on, że perspektywy rozwoju współpracy między Polską, a Chinami w dziedzinie handlu, przemysłu i wymiany naukowej zawierają w sobie ogromny potencjał. Wyraził nadzieję, że możliwości współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz z Ministerstwem Gospodarki, zaowocują kontaktami na coraz wyższym poziomie. Chińska Rada do spraw Rozwoju Handlu to największa na świecie organizacja promująca gospodarkę. Zatrudnia 50 tysięcy pracowników.  

Więcej:

http://biznes.interia.pl/kraj/news/na-razie-made-in-china-gora,1717098,4200 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.