Aktualności

UE może zakazać importu chińskich produktów z ryżu

Z powodu ryzyka zakażenia ryżu chińskiego genetycznie modyfikowanymi organizmami niedozwolonymi w Europie, KE rozważa wprowadzenie obowiązkowych kontroli tych produktów, co może doprowadzić do ich zakazania w UE. Decyzja może być podjęta w połowie listopada.

Jak powiedział rzecznik Komisji Europejskiej, chodzi o wszystkie produkty pochodne chińskiego ryżu, czyli także makarony, płatki czy mleko. Taka możliwość była omawiana w ubiegłym tygodniu przez ekspertów UE, ale jeszcze nie podjęto decyzji. – Komitet ekspertów ma wrócić do tematu podczas kolejnego spotkania w połowie listopada i wtedy może zapaść decyzja – powiedział rzecznik KE ds. polityki zdrowia Frederic Vincent.

 

Rozwiązanie mogłoby polegać na obowiązkowych kontrolach przez kraje UE importowanych z Chin produktów na bazie ryżu i informowanie KE o wynikach. Zgodnie z unijnym prawem, jeśli importowany do UE produkt zawiera nawet śladowe ilości organizmów genetycznie modyfikowanych (GMO), musi posiadać specjalne pozwolenie do wprowadzenia do obrotu w UE.

Więcej:

http://biznes.interia.pl/swiat/news/ue-moze-zakazac-importu-chinskich-produktow-z-ryzu,1717166,4201 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.