Aktualności

Saxo Bank: zapnijcie pasy , zbliża się Kryzys 2.0

Zdaniem Saxo Bank w najbliższych kilku miesiącach decydenci będą podejmować desperackie działania zmierzające do uratowania systemu finansowego. W swojej prognozie finansowej na IV kwartał globalny lider w dziedzinie inwestycji i transakcji internetowych twierdzi, że ostatecznie doprowadzi to do Kryzysu 2.0.W trakcie ostatnich kilku miesięcy sytuacja na świecie zmieniła się ze złej na jeszcze gorszą.

Perspektywy wzrostu są coraz bledsze, zaś rządy i banki centralne zajmują się głównie usuwaniem blokad, starając się raz jeszcze uratować system. W Europie ponowiono dążenia do uchronienia Unii Europejskiej przed kryzysem dłużnym – niestety, wygląda na to, że unijni politycy osiągnęli historyczne minimum solidarności i maksimum koncentracji na interesach krajowych. Po raz pierwszy od wielu miesięcy Saxo Bank zachowuje jednak optymizm, twierdząc, że Kryzys 2.0 mógłby doprowadzić do rzeczywistej konfrontacji z demonami długu i złych praktyk świata zachodniego, skutkując uwolnieniem rynków i powrotem do alokacji kapitału opartej na dążeniu do uzyskania najwyższego zwrotu.

– Od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. podejmowane przez decydentów ze świata rozwiniętego działania zmierzające do uleczenia gospodarki programami ratunkowymi i stymulacyjnymi oraz drukowaniem pieniędzy nie doprowadziły do trwałej poprawy. Wydaje się, że politycy i banki centralne niczego się nie nauczyli z wcześniejszych błędów. W rzeczywistości wygląda na to, że są oni gotowi zdwoić starania, wdrażając «Interwencjonizm Maksymalny», który naszym zdaniem wywoła Kryzys 2.0 – skomentował prognozę Steen Jakobsen, główny ekonomista Saxo Bank.

– Dobrą wiadomością jest to, że Kryzys 2.0 mógłby doprowadzić do prawdziwej konfrontacji z demonem długu i złych praktyk, która ostatecznie zastąpiłaby grę na czas, z którą mamy do czynienia od początku kryzysu. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy zastanowić się nad prawdziwym znaczeniem słowa „kryzys": to punkt zwrotny, a nie długi okres załamania. Inwestorzy powinni jednak zapiąć pasy, ponieważ czekają ich turbulencje – należy tylko mieć nadzieję, że uda się bezpiecznie wylądować – dodał.

Więcej;

http://www.forbes.pl/investor/gpw/artykuly/analizy-gpw/saxo-bank–zapnijcie-pasy-%E2%80%93-zbliza-sie-kryzys-2-0,20783,1 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.