Aktualności

Przerwa w pracy chińskiego producenta metali

Największy chiński wytwórca pierwiastków (metali) ziem rzadkich, spółka Baotou Steel Rare-Earth, od dziś na miesiąc wstrzymuje produkcję, by zapobiec spadkowi cen i przywrócić stabilność rynku – poinformował dziennik "China Daily".

Decyzję o tymczasowym przerwaniu produkcji podjęto w zgodzie z wytycznymi chińskiego rządu, które mają na celu zapewnienie "trwałego i zdrowego rozwoju" tego sektora w obliczu malejącego popytu – oświadczyła spółka w komunikacie dla Szanghajskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Przez ostatnie trzy miesiące ceny metali ziem rzadkich spadły o ponad 20 proc. – wynika z danych firmy Shanghai Metals Market (SMM), która zbiera i przetwarza informacje na potrzeby rynków metali nieżelaznych.

– Po fali spekulacji rynek jest zbyt słaby i zakłady przetwórcze muszą ograniczyć produkcję, by zapobiec spadkowi cen – ocenił analityk z SMM.

Rząd Chin, które są głównym światowym wytwórcą metali ziem rzadkich – pierwiastków niezwykle ważnych dla nowoczesnego przemysłu – ustalił górną granicę rocznej produkcji tych substancji na 93 tys. ton, natomiast limit ich eksportu na 30194 ton, nieco mniej niż w roku 2010, kiedy wynosił on 30258 ton.

Limity irytują Światową Organizację Handlu (WTO), która w lipcu skrytykowała Chiny za ograniczanie eksportu pierwiastków ziem rzadkich. WTO odrzuciła wówczas tłumaczenia Chin, że ograniczyły eksport z uwagi na konieczność ochrony środowiska.

Więcej:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/przerwa-w-pracy-chinskiego-producenta-metali,1,4884989,wiadomosc.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.